Jacek Zakrzewski V Dan – wielokrotny Mistrz Świata, Polski i Europy, podróżnik, przyjaciel, zawodnik i trener. Pierwsze kroki w sztukach walki stawiał w Polsce w 1980 roku, ćwicząc Wado Ryu Karate. Pierwszy stopień mistrzowski zdobył, mieszkając w Hiszpanii, trenując karate SHOTOKAN, pod okiem trenera GM Rafaela Ernandeza. Następnie uzyskał II i III Dan w Ty Ga Karate u GM Gary`ego Wasniewskiego (Londyn).

Przez wiele lat doskonalił się w technikach walki, poszukując własnej drogi. Po spotkaniu na jednym z seminariów w Warszawie swojego obecnego mistrza Jana Nycka, zafascynowała go sztuka Combat Kalaki Eskrima, która oferowała walkę wręcz, walkę przy użyciu kijów, noży i maczet.

Już po kilku latach treningu tak mocno się zaangażował, że nie tylko rozwijał się i doskonalił w tej sztuce, zdobywając poszczególne stopnie wtajemniczenia, ale również rozpoczął karierę jako zawodnik oraz instruktor.

Dzięki swojej pracowitości i zaangażowaniu zdobył dotychczas ponad 41 medali i pucharów. Jacek Zakrzewski to 4-krotny Mistrz Świata, 2-krotny Wicemistrz Świata, 3-krotny Wicemistrz Europy, 9-krotny Mistrz Polski, wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Od 1998 roku aktywnie uczestniczy w wielu międzynarodowych seminariach i obozach związanych z uprawianymi dyscyplinami.

Pomimo 49 lat w dalszym ciągu czynnie startuje w zawodach, Chętnie dzieli się swoją wiedzą, zawsze jest uśmiechnięty i życzliwy dla swoich uczniów.

 

Komandorię - Krzyż Kawalerski Sztuk Walki, otrzymał 15 sierpnia 2014 r. Była to wyjątkowa chwila, ponieważ takie odznaczenie nadawane jest za wieloletnie wybitne osiągnięcia i zasługi w promowaniu Sztuk Walki.